PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

niedziela godzina 7.40

Matka Boża Głogowiecka

Matka Boża w Głogowcu - Patronka Ziemi Kutnowskiej

Wizerunek jest piękną kopią Obrazu Jasnogórskiego.
1430 r. Husyci najechali klasztor Paulinów na Jasnej Górze i sprofanowali Cudowny Obraz. Król Władysław Jagiełło nakazał wykonać kopię obrazu, którym jest wizerunek z Głogowca.

Obraz był otaczany wielką czcią w Jagiellońskim domu, przekazywano Go zawsze najgodniejszemu dziecku. Drogą koneksji ślubnych obraz dotarł do Petersburga. Jeden z Głogowskich w drugiej połowie XVII w. posłując do cara otrzymał obraz w prezencie i umieścił go w głównym ołtarzu kościoła w Głogowcu. Prowadzone od lat starania o koronację Cudownego Obrazu zostały uwieńczone sukcesem.

14 września 1975 r, Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński dokonał koronacji Obrazu Koroną papieską - darem papieża Pawła VI przy współudziale metropolity poznańskiego arcybiskupa Antoniego Baraniaka i Biskupa Płockiego Bogdana Sikorskiego.

Na 10 rocznicę koronacji obrazu odpowiadając na list ks. Proboszcza Ojciec Św. Jan Paweł II przesłał telegram ze specjalnym Błogosławieństwem Apostolskim dla wszystkich pielgrzymów przybywających do Głogowca.

Za przyczyną Matki Bożej Głogowieckiej znane są liczne uzdrowienia i cuda.

Eklatantny przypadek i szczegółowo udokumentowany wydarzył się w latach 90 ubiegłego stulecia, kiedy to jedna z parafianek matka czworga dzieci, wbrew jakimkolwiek rokowaniom medycznym została cudowanie uzdrowiona z choroby nowotworowej.

W parafii znajduję się Księga Cudów, w której jest wiele wpisów dotyczących łask otrzymanych za przyczyną Matki Bożej Głogowieckiej.

Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu k/Kutna | Copyright © 2009

Autor:www@strona.pl